Jdi na obsah Jdi na menu
 


co to jsou a komu jsou určeny ESSK

7. 9. 2016

Předškolní příprava – edukativně stimulační skupiny

informace pro rodiče

Vážení rodiče,

nabízíme Vám možnost navštěvovat s Vaším dítětem program rozvoje pro předškolní děti tzv. EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY. Tento program byl vymyšlen a realizován pracovníky pedagogicko – psychologické poradny v Brně na Kohoutové ulici. Naše paní učitelky jsou kvalitně proškoleny a mají oprávnění vést tyto skupinky u nás v MŠ. Činíme tak již dlouhodobě a s výbornými výsledky.

Komu je program určen?

Jedná se o předškolní přípravu dětí.. Program skupin je rozvržen do 10 lekcí. Hravou formou je procvičována celá řada funkcí důležitých pro zvládnutí učiva, např.

  • jemná motorika, grafomotorika
  • řeč, myšlení
  • sluchové vnímání
  • zrakové vnímání
  • prostorová a časová orientace
  • početní představy

 

Každá lekce má svou strukturu, jednotlivé části se střídají, na sebe navazují. Lekce má přibližně hodinové trvání, obvyklá frekvence lekcí je 1x týdně. Ve skupině je cca 8 - 10 dětí a s dítětem je přítomen vždy jeden z rodičů.