Jdi na obsah Jdi na menu
 


blok rostu jako z vody aneb jak jde čas

21. 3. 2017

Po jarních prázdninách jsme  začali  další část z bloku  Jaro voní / Rostu jako z vody – jak jde čas

Začneme od sebe . Jak jsme vyrostli, na čem to nejlépe  poznáme / na oblečení, obutí, poměření se, na hrách , sportu – jezdíme už na kole, plaveme… Děti mohou přinést do MŠ i fotku sebe jako miminka: Poznáte mě ?

Naučíme se krásnou písničku Semínko  / viz Zpěvník a řadu jarních říkadel a rozpočítadel. Na pokračování budeme číst z knížek zapůjčených z knihovny , tentokrát příběhy se školní tematikou / viz Čtenářské knihy

Jak čas měříme - roky, měsíce, týdny, dny, části dnů, hodiny, minuty….    využijeme  řadu didaktických pomůcek a materiálů. Strom času a  hodiny si vyrobíme.

Jak jde čas s přírodou /  první práce na školní zahrádce.  Jak povyrostly  jehličnánky, které děti sázely, tráva nám poroste před očima. Na pozorování si udělíme i pokusy s rychlením rostlinek, řeřichou, obilíčkem….

Každodenní vycházky  do přírody nás přesvědčí, že s jarem  všechno roste opravdu jako z vody.

 

Ve čtvrtek 30.3. 2017 v 15:00 hodin pokračuje náš Malý kutil.