Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blok od 8.6. . - 19.6.2015

9. 6. 2015

Blokem od 8.6. 2015  navazujeme na téma předchozí, tentokrát z pohledu dopravy.

Budeme si povídat, jaké zkušenosti máme s dopravními prostředky/ co to je dopravní prostředek, jaké známe, čím a kam už jsme cestovali nebo se chystáme cestovat. Téma je zaměřené rovněž  na bezpečnost z pohledu chodce, ale už i účastníka dopravy / kolo, autobus, vlak, tramvaj….

Využijeme zajímavých  stavebnic a postavíme si dráhy, trati, mosty a tunely. Ze stavebnice mobilo si děti postaví auta a uspořádáme závody se vším všudy / startovní listina, startovací pistole, praporky, medaile, dekorování  vítězů..

Zajímavé silnice, dráhy, mosty, tunely  se dají rovněž stavět na pískovišti.

K tématu budeme hodně kreslit, skládat a sestavovat. Podíváme se také k měřiči rychlosti v Dolních Kounicích a  zjistíme,  jak auta dodržují rychlost.

Na vycházkách si budeme všímat i dopravních značek, křižovatek, chování chodců..