Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blok od 27.10. 7.11. 2014

29. 10. 2014

V bloku od 27.10 2014. se věnujeme tématu Já a moje městečko.

Povíme  si  kde bydlíme, jak se jmenuje naše město (i  naše republika), jak se jmenuje řeka , která protéká městem,  kde pramení.  Nakreslíme si mapu Dolních Kounic a zakreslíme do ní ulice, naše domy, významné budovy, jako je např. pošta, škola, kostely, zámek, klášter, lékárna, obchody….

Povíme si také jaké vesnice jsou v okolí, jaká města jsou nejblíž…….Vše na základě zkušeností dětí.

Ve čtvrtek 30.10. 2014 se podíváme na hřbitov a zapálíme svíčky vojákům . Povíme si,  jak se na takových místech chovat / pieta i bezpečnost.

Město si projdeme do všech koutů, budeme ho pozorovat   z kopce od Šibeničná. O všem si budeme povídat, co se nám líbí, co se nám nelíbí, co bychom si přáli ve městě mít…. K tématu budeme hodně kreslit a konstruovat.

Na závěr bloku si tygříci připraví pro koťátka pohádku O Budulínkovi.