Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blok od 15.9 - 26. 9. 2014

16. 9. 2014

V bloku od 15.9. 2014 se věnujeme blížícímu se podzimu. Jakou hostinu nám může připravit podzimní zahrada, sad, vinice , ale i les . Květiny, které v tuto dobu kvetou, plody jako kaštany, ořechy, žaludy, bukvice, houby….

 

K tématu budeme hodně malovat, lepit a vystřihovat, připravíme si pohádku pro malé děti O třech prasátkách . Především však budeme vše pozorovat  v reálu,  v přírodě, všímat si změn kolem sebe.

Blok završíme podzimní hostinou ze zahrádky.

Ve čtvrtek 25.9. 2014.

 

Hostinu ze zahrádky pomáhají sestavit děti. Kdo má možnost přinese na tento den jablíčko nebo hrušku, švestku, oříšek, hrozen, mrkvičku….. nebo na ozdobení stolku  květinku, větvičku šípků, kaštánek…..

Paní kuchařka připraví na svačinu štrůdl z jablíček, ovocný čaj a děti ochutnávají z tohoto krásně upraveného podzimního bohatství.