Zima čaruje - máme rádi pohádky

9. 1. 2018

V bloku II. Zima čaruje části Máme rádi pohádky, si užíváme jedno z nejkrásnějších témat . Žijeme pohádkou. Navázali jsme na vánoční pohádky a nové knížky, které se objevily pod stromečkem doma nebo v MŠ.

Děti povídaly , jaké pohádky znají, jakou mají nejraději, jaké znají princezny, prince, čaroděje, kouzla….

Domluvili jsme si společně plán  velkého zámeckého bálu. Není jednoduché se ucházet o princezny Je třeba vyrábět  dary pro princezny ( korálky)  a odměny pro prince ( medaile), malovat portréty, stavět hrady a zámky, zpívat, vymýšlet hádanky, recitovat, tančit i překonávat překážky.

Prince čeká i královský turnaj , kde velké míče nahradí koně.

Princezny bude třeba i vysvobozovat od černokněžníka / psychomotrická hra.

Princezny Sněhové královně překazím její zlý plán  a promění zamrzlé jezero s princi v tříšť a tím je osvobodí / psychomotorická hra.

Na pokračování čteme z krásné knihy :  „O princezně Modroočce a jiné pohádky“,  pohádky různých národů.

Pohádky se děti učí samy vypravovat ( souvislé vyjadřování).

Pro Koťátka připravíme pohádku O perníkové chaloupce.

Naučíme se písničku Honza a drak.

Čeká nás spousta zábavy , zážitků i práce.