září 2015

24. 9. 2015

Blokem  Podzim maluje, TČ S úsměvem jde všechno líp  zahajujeme podzim, se vším co k němu patří. Využíváme, při tom maximálně i  specifiku psychomotorických a relaxačních  her, které jsou výborné  pro počátek školního roku,  pro adaptační období.

Vše je propojeno.

• Budeme si číst pohádku Františka Hrubína: O Šípkové Růžence, malovat větvičku šípků či hrad obrostlý šípkovým trním a vymyslíme hru jak společně osvobodíme princeznu ze zakletého hradu.
  • Budeme si hrát s barvou / utíkání barev a malovat podzimní ovoce, naučíme se říkanku o jablíčku a zahrajeme si další psychomotorickou hru s koulejícím se jablíčkem / klubíčkem, které nám pomůže najít cestu  bludištěm
  • Společně postavíme obrovský hrad se spoustou věží, pavilonů, budov a vše propojíme hradbami, chodníčky…. Do hradu ukryjeme princezny, na které si dělá zuby drak. Draka si namalujeme.

Podobné hry budou prostupovat  celým blokem. Děti se tak hrou učí spolupracovat, pomáhat si, zapojit či přijmout mezi sebe děti méně vybírané. Psychomotorické hry pomáhají také dětem nesmělým dostat se na výsluní.

Přirozeně navážeme následující TČ ( od 29.9.2015) Hostina ze zahrádky.

Samotnou hostinu připravujeme  na čtvrtek 1.10. 2015. Upravíme si stolečky , připravíme talířky a misky, vázičky a košíčky. Děti mohou nosit dary podzimní zahrádky ( jablíčko, hrušku, švestku, hrozen, oříšek, mrkvičku, petržel, bylinky……. Nebo kaštánek, větvičku šípků, zajímavý list… na ozdobu stolečku. Paní kuchařka nám připraví jablečný závin a ovocný čaj na svačinu, k obědu polévku ze zeliny, saláty. Den bude plný vůní a ochutnávání. O všem si budeme povídat, malovat, učit se říkanky a písničky, vymyslíme další hry.

Aby byl týden ještě hezčí , ve středu 30.9. 2015 přijede pan Zdeněk Ševčík do MŠ s krásnou loutkovou pohádkou O Jankovi a Madlence