podzimní hostina

ve čtvrtek  1.10. 2015 si připravíme již tradiční

Hostinu ze zahrádky.

Jak bude probíhat:

Hned ráno připravíme si stolečky. Na každý  talířky  či misky, košíčky, vázičku….

Děti , které přinesou něco ze zahrádky si to naaranžují  na stolečky.

Co by to mohlo být:

Např. jablíčko , hruška, hrozen, švestka, mrkvička, petržel, brambora, oříšek, šípky, bylinky, podzimní větvičky nebo květiny na ozdobu, kaštánek nebo zajímavý list, trošku medu ( přinese paní učitelka) nebo i zajímavá buchtička ( z oříšků, z cukety….).

Potom si o všem budeme povídat, ochutnávat, pozveme koťátka a naopak, podíváme se k nim, na jejich hostinu.

Paní kuchařka nám připraví tento den  na svačinu  štrůdl s jablíčky, ovocný čaj, k obědu ze zeleniny polévku , salát…

Pokud něco zbyde - ovoce nám paní kuchařka nakrájí i na odpoledne a druhý den, medem osladí čaj, zeleninu dá do polévky….

Cílem je, aby děti samy, pokud mají možnost,  něco nasbíraly, hledaly,  podílely se …. Kdo nemá zahrádku, určitě najde kaštánek, list, oříšek, větvičku… něco na ozdobu stolečku. Určitě nic nekupovat.

Podzim  a  jeho dary bude tématem  následujících 14 dní. Viz TVP na stolku u lavic.