blok Vesele velikonoce

10. 4. 2017

V předvelikonočním týdnu  se v bloku III. Jaro voní / části Veselé Velikonoce  budeme na Velikonoce připravovat.

Společně si vyhledáme jak se tyto svátky slaví,  u nás i ve světě.

Zajdeme si cestičkou kolem řeky k vrbám, abychom viděli,  z čeho se pomlázky pletou. V úterý nám pan Kafrda  přijde ukázat,  jak se pomlázka z proutků plete, z kolika proutků ji lze také uplést, jakými způsoby….

K Velikonocím opatří tvoření, zdobení, malování. Všeho si užijeme. Podílet se budeme i na výzdobě Skořápkovníku před kostelem ..

Děti se už týden starají o zasázené bylinky a obilíčko . Budou pokračovat a obilíčko využijeme na aranžování kraslic. A určitě už ochutnáme řeřichu.

Velikonocím bude věnován i náš Malý kutil / překvapení ze dřeva si děti vezmou na výzdobu domů. Ve čtvrtek od 15:15 hodin.

Naučíme se novou písničku : Kropenaté slepice a samozřejmě řadu velikonočních koled, říkanek, básniček pro kluky i pro holčičky.