blok ,,Naše městečko"

28. 5. 2018

Poslední týdny byly plné příprav,  překvapení, tvoření, zpívání a slavení.

Nyní nás čeká téma Naše městečko.

Vše si pěkně projdeme , prohlédneme. V klášteře jsme byli k příležitosti Dne matek, do Synagogy půjdeme na výstavu výtvarných prací a rovněž zde budeme pasovat školáky. Na Antoníček si  vyjdeme a prohlédneme si město z výšky. Stejně tak ze Šibeničné a z Hliniště.

V pátek, pokud to počasí dovolí, si vyjdeme kolem řeky k Pravlovu. Uděláme si piknik v přírodě, cestou si budeme povídat, hrát, odpočívat. Po hrázi se vrátíme do MŠ.

Ve čtvrtek si zajdeme společně  na zmrzlinku.

Město budeme malovat, stavět, uděláme si mapu.

Klášter budeme malovat v plenéru. Povíme si něco o historii i o tom jak se k historickým objektům chovat.

Naše městečko

Povídáme si o Dolních Kounicích.

Co tu máme, co bychom tu mít chtěli a co nechtěli. Spočítali jsme ulice, obchody, školy…

Už víme, že řeka , která protéká městem se jmenuje Jihlava.

V pátek si kolem ní  uděláme příjemnou vycházku z piknikem v přírodě.

Postupně si prohlížíme historické objekty města ( řadu  z nich poznáme i zevnitř).

Využijeme možnost pěkného počasí a klášter si namalujeme v plenéru.

Děti budou město kreslit, skládat z kostek , malovat mapu.

Také si městečko prohlédneme  od Antoníčku, z kopce Šibeničná, z Hliniště.