,,Dušičkový čas"

25. 10. 2017

V bloku I. Podzim maluje 6. části Dušičkový čas

Pokračujeme v objevování podzimu.

Všímáme si všeho kolem sebe, sbíráme přírodniny, tvoříme, malujeme.

Navštívíme místní hřbitov a zapálíme svíčky vojákům padlým ve válce. Děti se naučí, jak se na takovém místě chovat/ citlivě, s pietou.

Synagogu, mají děti možnost poznat každý rok . Ale nahlédneme i na  židovský hřbitov.

Z kopce budeme hledat významné budovy obce, orientovat se při pohledu z výšky / řeka, most, kostel, zámek, škola…..

Pro malé děti připravíme divadelní představení/ výběr pohádky a režie představení bude v rukou dětí.

Pomalu začínáme připravovat vánoční svátky. Vybíráme písničky, básničky na adventní čas, výrobky na jarmark, ale to bude překvapení.

Pokračujeme v edukativně stimulačních skupinách, pískání na flétničky, Kutilovy a krásných relaxačních psychomotorických hrách motivovaných podzimem.